Бен Симънс отново чува освирквания от фенове на 76ers: „Смешно за мен“
New York Post | 2024-02-04 | 09:11:27

ФИЛАДЕЛФИЯ — В края на краищата това беше страх от един мач за Бен Симънс.

Звездата на Нетс се завърна при победата със 136-121 в събота срещу 76ers, след като пропусна мача в сряда поради контузия на лявото коляно.

За 14 минути Симънс записа девет борби и пет асистенции, без да отправи опит за удар.

Той също беше освиркван от феновете на 76ers за първи път, след като се регистрира седем минути преди края на първата четвърт, и тези подигравки продължаваха всеки път, когато докоснеше топката.

Те се радваха, когато Симънс беше свиркан за фаул или не можа да се свърже със съотборник при подаване, но извън това третият му мач в Уелс Фарго Сентър от търговията през февруари 2022 г. не включваше много гостоприемство — саркастично или истински — отговори.

„Смешно ми е“, каза Симънс. „Вбесявах възрастни мъже и ми крещяха. … Не е толкова дълбоко. Това е спорт, но идва с него, така че ми харесва.“

Симънс беше контузен в понеделник, когато се опита да блокира пропуск през четвъртата четвърт, като беше заменен и в крайна сметка пропусна още една игра, след като камеото последва 38 поредни пропуснати игри.

вижте също

Микал Бриджис и Кам Томас (вмъкване)

Кам Томас, Микал Бриджис прокарват Нетс покрай 76ers с недостатъчен персонал

Той го нарече „доста досадно“, но първоначалните резултати – и бързото му завръщане – вдъхнаха оптимизъм, че е избегнал нова контузия в кариера, изпълнена с и дефинирана от тях.

„Това изобщо не е нещо, което ще се задържи“, каза старши треньорът на Нетс Жак Вон преди мача. „Нещо, което просто се случи внезапно в играта [сряда] и няколко дни лечение, реагираха и се надяваме, че ще продължим по пътя на играта.“

През втората четвърт Симънс грабна отбита топка и бутна топката към Микал Бриджис за преходен удар, който доведе до фаул.

Симънс добави темпото от резервната скамейка, каза Вон, и в резултат на това ударът и ударът на Нетс беше „вероятно един от най-добрите ни за годината“.

Той също донесе размер на второто им звено и продължи да създава открити удари за гардовете, добави Кам Томас.

Вон изрази своето „обнадеждаващо очакване“ в петък, че Нетс ще върнат звездата си в състава на Wells Fargo Center, където Симънс прекара първите четири здрави сезона от кариерата си.

Това в крайна сметка се оказа точна времева линия и Нетс показаха офанзивния си потенциал със Симънс като фасилитатор.

„Безупречно е“, каза Лони Уокър IV за приноса на Симънс, без да се опитва. „Мисля, че в по-голямата си част хората обичат да говорят за BS, доколкото той не отбелязва голове или каквото и да е.

„Но той е баскетболист. Той познава играта много добре и я играе по правилния начин.“

Дориан Фини-Смит (изкълчване на левия глезен) пропусна третия си пореден мач и все още е ден за ден. … Денис Смит-младши (възпаление на десния крак) не игра след тестване на контузията си преди мача.

Дей’Рон Шарп (хиперразтегнато ляво коляно) е работил на корта с един от треньорите на Нетс, но без никакви „допълнителни тела около него“, каза Вон.

Спенсър Динуиди се премести на четвърто място в историята на отбора със своята 1971-ва асистенция за Нетс, според отбора. Той изостава от Дерон Уилямс (2078), Кени Андерсън (2363) и Джейсън Кид (4620).